Bóle głowy

Diagnostyka i skuteczne leczenie objawów bólów głowy.

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Fizjo Park - Centrum Aktywnej Fizjoterapii

Bóle głowy - czym się objawia

Ból głowy to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości. Warto wiedzieć, że również zwyrodnienie kręgosłupa może powodować ból, którego przyczyną są zaburzenia w przepływie krwi do mózgu. Zaburzenia te związane są ze skurczem mięśni w odcinku szyjnym.
Ból głowy może wystąpić jako choroba pierwotna lub objawy wtórny do innych zaburzeń. Można wyróżnić co najmniej kilka rodzajów bólu głowy - w zależności od ich lokalizacji lub specyficznych objawów:
• ból z tyłu głowy - zlokalizowany jest u podstawy czaszki. Może mieć wiele przyczyn, ale najczęściej spotykane to urazy i przeciążenia w obrębie kręgosłupa szyjnego
• ból głowy z prawej lub z lewej strony - jednostronny ból to charakterystyczny objaw migreny, która to swoje podłoże, może mieć w nadmiernym napięciu mięśniowym!
• ból głowy w skroniach - zwykle wskazuje na migrenę lub jest objawem napięciowego bólu głowy
• ból głowy z przodu w okolicach czoła - to także bardzo częsty objaw migreny i napięciowego bólu głowy
Warto pamiętać, że migrena to nie tylko ból głowy, ale także objawy towarzyszące, takie jak:
• światłowstręt,
• nadwrażliwość na dźwięki,
• nudności,
Napięciowy ból głowy – ból głowy psychogenny, stresowy, spowodowany wzmożonym napięciem mięśni. Wyróżnia się rzadkie napięciowe bóle głowy, częste napięciowe bóle głowy, przewlekłe bóle głowy oraz prawdopodobne bóle głowy.
Teresa KokoszkaTeresa Kokoszka
17:03 18 Jan 22
Fizjoterapia na wysokim poziomie. Mega zgrany zespół świetnych fachowców. Dzięki nim można stanąć szybciej na nogi niż nam się wydaje. Pani Małgosia, Ania i Natalia dają z siebie wszystko. Pan Jakub również.
Klaudia FraczekKlaudia Fraczek
00:01 28 Nov 21
Z całego serca polecam! Moim zdaniem nie mają sobie równych, a fizjoterapeuci to specjaliści w swoim fachu. Jestem zachwycona. Bardzo mi pomogli.
Marcin99Marcin99
20:00 24 Nov 21
Gorąco polecam to miejsce 🙂 Profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pani Ania jest pełna cierpliwości, spokoju, zaangażowania oraz ogromnej wiedzy. Jeśli ktoś szuka dobrego fizjoterapeuty, to nie widzę innego kierunku niż Fizjo Park 🙂
Paweł DąbrowskiPaweł Dąbrowski
10:01 18 Nov 21
Trafiłem do nich z trzema wysuniętymi dyskami, polecam serdecznie, moment postawili mnie na nogi, obsługa mega profesjonalna, Pani Ania podchodzi do tematu z wielkim profesjonalizmem i nie tylko pomaga ale wszystko cierpliwie tłumaczy. Cieszę się że oddałem się w jej ręce 🙂
Wiktoria WiteckaWiktoria Witecka
10:31 25 Aug 21
Bardzo polecam! Zmagam się z częstym bólem pleców spowodowanym siedzącą pracą. Po wizycie u Pana Jakuba i terapii manualnej ból znacznie ustąpił. Dodatkowo Pan Jakub zaproponował mi zestaw ćwiczeń, które mogę samodzielnie wykonywać w domu w celu wzmocnienia mięśni pleców - od momentu, gdy zaczęłam je regularnie wykonywać, ból przychodzi znacznie rzadziej i nie jest tak intensywny, jak kiedyś.Wizyta w FizjoParku to czysta przyjemność - profesjonalne podejście do pacjenta oraz bardzo miła atmosfera. Na pewno odwiedzę to miejsce ponownie 🙂
js_loader

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Jak wygląda leczenie

- masaż - bazujemy głównie na masażu w obszarze podpotylicznym, ale może terapia może obejmować też szyję, kark oraz skronie. Pozwala ona rozluźnić napięte mięśnie, zwiększyć miejscowe ukrwienie i zredukować stres.
- techniki rozluźniania mięśniowo - powięziowego
- terapia manualna
- masaż tkanek głębokich- polegają na opracowaniu napiętych, zaryglowanych w skróceniu lub rozciągnięciu mięśni, które powodują ból lub prowokują inne tkanki do manifestowania go
- terapia punktów spustowych
- FDM
- ćwiczenia relaksacyjne odcinka szyjnego

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Kto zajmuje się bólami głowy

Daria Hildebrandt

Magister Fizjoterapii. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Aktualnie kształci się na Kursie Nauczycielskim Jogi Integralnej - certyfikowanym przez International Integral Yoga Institute (IIYI). Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i uważa, że kluczowym jest ustalenie celu terapii. W swojej pracy w gabinecie najbardziej ceni sobie rozmowę z pacjentem i zebranie specjalistycznego wywiadu, który umożliwi skuteczne rozpoznanie przyczyny dolegliwości i tym samym wpływa na pozytywny efekt terapii. U swoich pacjentów stosuje m.in. metodę Anatomy Trains, techniki rozluźniania mięściowo - powięziowego, masaż tkanek głębokich oraz terapię blizn. Specjalista masażu liftingującego twarzy - Kobido Up. Miłośniczka jogi, zdrowego stylu życia i naturalnych metod pracy z ciałem.

Patryk Krzyżanowski

Magister Fizjoterapii. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Zajmuje się głównie pacjentami neurologicznymi i ortopedycznymi. Specjalista masażu liftingującego twarzy - Kobido Up.
W swojej pracy kładzie szczególny nacisk na kontakt z pacjentem w celu zdiagnozowania przyczyny dolegliwości.
Do usunięcia problemu wykorzystuje m.in terapie tkanek miękkich, elementy terapii manualnych, mobilizację, rozluźnienie mięśniowo-powięziowe, masaż.
Ostatnio zdobywa wiedzę w temacie terapii problemów w obszarze czaszkowo-żuchwowym i czaszkowo-twarzowym, której dopełnieniem jest uczestnictwo w kursie CRAFTA (Cranial Facial Therapy Academy – Akademia terapii czaszkowo-twarzowej)
Terapia ta obejmuję problemy m.in szczękościsku, bruksizmu, bólu głowy, dolegliwości kręgosłupa szyjnego, bólu w stawie skroniowo-żuchwowym oraz takie schorzenia jak migreny, zawroty głowy, pisk w uszach.

Nie masz pewności, którą konsultację wybrać?

Umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną z Doktor Małgorzatą Kawą.

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Zapisz się na newsletter Fizjo-Park i bądź na bieżąco

jesteśmy

otwarci

poniedziałek – piątek:

8.00 – 20.00


sobota:

9.00 – 15.00

zapraszamy

do kontaktu


adres email:

recepcja@fizjo-park.pl