Drenaż limfatyczny mechaniczny Lymphastim

Doskonała terapia niewydolności krążeniowej!

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Fizjo Park - Centrum Aktywnej Fizjoterapii

Czym jest mechaniczny drenaż limfatyczny?

Drenaż limfatyczny to zabieg fizjoterapeutyczny, polegający na masażu uciskowym, który służy poprawieniu przepływu krwi oraz limfy w organizmie. Ze względu na specyfikę problemów z układem limfatycznym, najczęściej zabiegi przeprowadza się na kończynach dolnych lub górnych – to bowiem stamtąd limfa czy krew mają do przebycia najdłuższą drogę, dlatego też na tej linii organizm potrzebuje wsparcia. Takie masaże mogą obejmować również obszar brzucha, bioder i pośladków. Ten rodzaj zabiegu stosuje się, żeby zlikwidować obrzęki i ból nimi powodowany, przyspieszyć regenerację po treningu, a także w profilaktyce niewydolności układów krążenia i limfatycznego. Zabiegi te służą również do usuwania cellulitu i detoksykacji oraz wspomagają leczenie otyłości. Jak widać są bardzo korzystne nie tylko w medycynie i fizjoterapii, ale także w kosmetologii.
Teresa KokoszkaTeresa Kokoszka
17:03 18 Jan 22
Fizjoterapia na wysokim poziomie. Mega zgrany zespół świetnych fachowców. Dzięki nim można stanąć szybciej na nogi niż nam się wydaje. Pani Małgosia, Ania i Natalia dają z siebie wszystko. Pan Jakub również.
Klaudia FraczekKlaudia Fraczek
00:01 28 Nov 21
Z całego serca polecam! Moim zdaniem nie mają sobie równych, a fizjoterapeuci to specjaliści w swoim fachu. Jestem zachwycona. Bardzo mi pomogli.
Marcin99Marcin99
20:00 24 Nov 21
Gorąco polecam to miejsce 🙂 Profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pani Ania jest pełna cierpliwości, spokoju, zaangażowania oraz ogromnej wiedzy. Jeśli ktoś szuka dobrego fizjoterapeuty, to nie widzę innego kierunku niż Fizjo Park 🙂
Paweł DąbrowskiPaweł Dąbrowski
10:01 18 Nov 21
Trafiłem do nich z trzema wysuniętymi dyskami, polecam serdecznie, moment postawili mnie na nogi, obsługa mega profesjonalna, Pani Ania podchodzi do tematu z wielkim profesjonalizmem i nie tylko pomaga ale wszystko cierpliwie tłumaczy. Cieszę się że oddałem się w jej ręce 🙂
Wiktoria WiteckaWiktoria Witecka
10:31 25 Aug 21
Bardzo polecam! Zmagam się z częstym bólem pleców spowodowanym siedzącą pracą. Po wizycie u Pana Jakuba i terapii manualnej ból znacznie ustąpił. Dodatkowo Pan Jakub zaproponował mi zestaw ćwiczeń, które mogę samodzielnie wykonywać w domu w celu wzmocnienia mięśni pleców - od momentu, gdy zaczęłam je regularnie wykonywać, ból przychodzi znacznie rzadziej i nie jest tak intensywny, jak kiedyś.Wizyta w FizjoParku to czysta przyjemność - profesjonalne podejście do pacjenta oraz bardzo miła atmosfera. Na pewno odwiedzę to miejsce ponownie 🙂
js_loader

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Wskazania do drenażu limfatycznego

- niewydolność żylna
- przewlekłe obrzęki (tłuszczowe, limfatyczne, lipidowe etc.)
- uczucie „ciężkich nóg”
- profilaktyka przeciwżylakowa
- zespół cieśni nadgarstka (przed-, pooperacyjny)
- zespół Reynaud’a
- neuropatia, neuralgia
- choroba niedokrwienna kończyn dolnych
- limfopatie polekowe
- choroba zwyrodnieniowa stawów – artroza
- dna moczanowa, zapalenie wielostawowe
- zmiany skórne spowodowane zaburzeniami krążenia krwi i limfy
- po zabiegu mastektomii (obrzęki ręki)
- otyłość
- cellulit
- po zabiegu liposukcji

Efekty drenażu limfatycznego

- detoksykacja (oczyszczenie) organizmu, usuwa zbędne produkty przemiany materii
- leczenie i profilaktyka tzw. ciężkich nóg
- poprawa kondycji nóg po urodzeniu dziecka
- przyspieszenie wchłaniania siniaków i krwiaków po urazach
- wspomaganie odchudzania
- dotlenienie i odżywienie skóry

Jak wygląda zabieg?

Mechaniczny drenaż limfatyczny jest wykonywany mechanicznie poprzez najnowszej klasy aparat BTL-6000 Lymphastim.
Jest to zabieg o tych samych założeniach i celach, wykorzystujący te same procesy co w manualnym drenażu limfatycznym. Ruch płynów ustrojowych jest stymulowany i wspierany przez delikatny ucisk i okrężne ruchy , kierujące krew i limfę w stronę węzłów chłonnych.
Pacjent ubierany jest w podzielony na komory kombinezon, urządzenie (BTL Lymphastim) wykonuje masaż poprzez ucisk poszczególnych komór wypełnianych powietrzem na ciało. Sekwencyjny ucisk odbywa się w kierunku odpowiednim do krążenia limfy ( dosercowo ). Cały zabieg jest przyjemny, relaksujący. Pomoże usunąć zmęczenie.

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Kto wykonuje zabieg drenażu limfatycznego

Małgorzata Kisielewska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jej główny obszar specjalizacji zawodowej to rehabilitacja w ortopedii. Ukończyła wiele specjalistycznych kursów i szkoleń. Wierzy, że dzięki szerokiej i pogłębionej wiedzy może pomóc pacjentom z nawet najbardziej złożonymi urazami. Uważa, że by dobrze i efektywnie pomóc pacjentowi, trzeba poznać nie tylko przyczynę urazu, z którym przychodzi, ale odtworzyć historię jego kontuzji. Dlatego przeprowadzenie pogłębionego wywiadu uważa za początek dobrej rehabilitacji.

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz +48 600 069 830

Nie masz pewności, którą konsultację wybrać?

Umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną z Doktor Małgorzatą Kawą.

Zapisz się na newsletter Fizjo-Park i bądź na bieżąco

jesteśmy

otwarci

poniedziałek – piątek:

8.00 – 20.00


sobota:

9.00 – 15.00

zapraszamy

do kontaktu


adres email:

recepcja@fizjo-park.pl