Kinezjotaping

Nieinwazyjną, skuteczna metoda terapii stosowana w rehabilitacji sportowej i medycznej!

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Fizjo Park - Centrum Aktywnej Fizjoterapii

Czym jest kinezjotaping (plastrowanie)?

Znany też pod pojęciem „plastrowania dynamicznego” ma na celu wspieranie mięśni i stawów przy pomocy elastycznych taśm bez zmniejszania lub ograniaczania zakresów ruchu. Technika ta pozwala na osiąganie doskonałych rezultatów terapeutycznych przez działanie sensoryczne plastra na skórze. Przyklejone we właściwy sposób plastry dynamiczne tworzą pofałdowania powierzchni, zwiększając przestrzeń pomiędzy skórą właściwą a powięzią. Usprawnia to mikrokrążenie krwi, limfy oraz aktywuje proces samoleczenia. Kinesiotaping dając pozytywne działanie terapeutyczne jako pojedyńcza metoda, może wpływać jeszcze korzystniej w połączeniu z terapią manualną czy innymi zabiegami fizjoterapeutycznymi. Plastrowanie jest skuteczne bez względu na wiek pacjenta.
Teresa KokoszkaTeresa Kokoszka
17:03 18 Jan 22
Fizjoterapia na wysokim poziomie. Mega zgrany zespół świetnych fachowców. Dzięki nim można stanąć szybciej na nogi niż nam się wydaje. Pani Małgosia, Ania i Natalia dają z siebie wszystko. Pan Jakub również.
Klaudia FraczekKlaudia Fraczek
00:01 28 Nov 21
Z całego serca polecam! Moim zdaniem nie mają sobie równych, a fizjoterapeuci to specjaliści w swoim fachu. Jestem zachwycona. Bardzo mi pomogli.
Marcin99Marcin99
20:00 24 Nov 21
Gorąco polecam to miejsce 🙂 Profesjonalne i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Pani Ania jest pełna cierpliwości, spokoju, zaangażowania oraz ogromnej wiedzy. Jeśli ktoś szuka dobrego fizjoterapeuty, to nie widzę innego kierunku niż Fizjo Park 🙂
Paweł DąbrowskiPaweł Dąbrowski
10:01 18 Nov 21
Trafiłem do nich z trzema wysuniętymi dyskami, polecam serdecznie, moment postawili mnie na nogi, obsługa mega profesjonalna, Pani Ania podchodzi do tematu z wielkim profesjonalizmem i nie tylko pomaga ale wszystko cierpliwie tłumaczy. Cieszę się że oddałem się w jej ręce 🙂
Wiktoria WiteckaWiktoria Witecka
10:31 25 Aug 21
Bardzo polecam! Zmagam się z częstym bólem pleców spowodowanym siedzącą pracą. Po wizycie u Pana Jakuba i terapii manualnej ból znacznie ustąpił. Dodatkowo Pan Jakub zaproponował mi zestaw ćwiczeń, które mogę samodzielnie wykonywać w domu w celu wzmocnienia mięśni pleców - od momentu, gdy zaczęłam je regularnie wykonywać, ból przychodzi znacznie rzadziej i nie jest tak intensywny, jak kiedyś.Wizyta w FizjoParku to czysta przyjemność - profesjonalne podejście do pacjenta oraz bardzo miła atmosfera. Na pewno odwiedzę to miejsce ponownie 🙂
js_loader

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Wskazania do zastosowania kinezjotapingu

Kinezjotaping znajduje zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu wielu schorzeń narządu ruchu, wrodzonych oraz nabytych w tym:
- wad postawy
- chorób zwyrodnieniowych (m.in. RZS, ZZSK, haluksy)
- następstw urazów
- przeciążeń powstałych nie tylko w sporcie, ale i w życiu codziennym, spowodowanych intensywną pracą lub długotrwałą pozycją siedzącą
- w stanach niedoboru siły mięśniowej różnego pochodzenia m.in. po opatrunku gipsowym

Jak wygląda zabieg?

Zabieg kinezjotapingu polega na oklejeniu tapami (aplikacja) miejsc wymagających terapii w ściśle określony sposób, dobierany indywidualnie do aktualnego stanu pacjenta, podczas każdej wizyty, na podstawie diagnozy wynikającej z przeprowadzonego wywiadu i badania wykonanego przez fizjoterapeutę.
WAŻNE! Do prawidłowego doboru aplikacji potrzebna jest znajomość anatomii funkcjonalnej, znajomość zasad kinezjotapingu (różne metody oklejania – powięziowa, mięśniowa, limfatyczna i inne) oraz umiejętność zdiagnozowania aktualnego stanu ciała. Dlatego, nie polecam samodzielnego oklejania na podstawie ulotek i filmów zamieszczonych w internecie, gdyż niewłaściwa aplikacja może nie wywołać pożądanego efektu leczniczego, a nawet doprowadzić do zaostrzenia objawów.
Terapia kinezjotapingiem składa się z jednego do kilku zabiegów oklejania (więcej w przypadku chorób przewlekłych). Plastry oddziałują leczniczo na ciało pacjenta nieprzerwanie, dzień i noc (do 5 dni). Pierwsza odczuwalna poprawa jest obserwowana tuż po wykonaniu aplikacji kinezjotapingu lub w ciągu pierwszej doby.

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Kto wykonuje zabieg kinezjotapingu

Anna Korneluk

Magister fizjoterapii. Absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Jej głównym obszarem zainteresowania jest terapia kobieca, czyli m.in. szeroko pojęta terapia zaburzeń dna miednicy czy stymulowanie szybkiego powrotu do formy w okresie połogu. Lubi również pracować z pacjentami bólowymi i pourazowymi, szczególnie ze schorzeniami kręgosłupa, barku i kolana. Wierzy, że nasze ciało tworzy jedną całość a każde jest inne, dlatego do pacjentów podchodzi indywidualnie i holistycznie, tak może rzetelnie odnaleźć źródło dolegliwości i skutecznie pomóc powrócić do sprawności.

Małgorzata Kisielewska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jej główny obszar specjalizacji zawodowej to rehabilitacja w ortopedii. Ukończyła wiele specjalistycznych kursów i szkoleń. Wierzy, że dzięki szerokiej i pogłębionej wiedzy może pomóc pacjentom z nawet najbardziej złożonymi urazami. Uważa, że by dobrze i efektywnie pomóc pacjentowi, trzeba poznać nie tylko przyczynę urazu, z którym przychodzi, ale odtworzyć historię jego kontuzji. Dlatego przeprowadzenie pogłębionego wywiadu uważa za początek dobrej rehabilitacji.

Jakub Kasperski

Absolwent Fizjoterapii AWF w Poznaniu. Jest trenerem medycznym, certyfikowanym terapeutą wg. koncepcji modeluzniekształcenia powięzi (FDM. By zniwelować ból, podczas pracy z urazami pacjentów wykorzystuje masaże tkanek głębokich oraz zajmuje się terapią blizn. W swojej pracy zawodowej poza gabinetem, wykorzystuje trening oparty na systemach mięśniowo - powięziowych, ponieważ wierzy, że bardzo dobrze wzmacnia ciało oraz poprawę funkcjonalność człowieka. Wśród pacjentów promuje profilaktykę zdrowym ruchem.

Nie masz pewności, którą konsultację wybrać?

Umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną z Doktor Małgorzatą Kawą.

Bezpłatna konsultacja!

Zadzwoń teraz

+48 600 069 830

Zapisz się na newsletter Fizjo-Park i bądź na bieżąco

jesteśmy

otwarci

poniedziałek – piątek:

8.00 – 20.00


sobota:

9.00 – 15.00

zapraszamy

do kontaktu


adres email:

recepcja@fizjo-park.pl