Rehabilitacja w domu pacjenta

Umów Wizytę Rehabilitanta do Swojego Domu!

Jak działamy

Chętnie wspieramy pacjentów, którzy nie mogą przyjechać do naszego Centrum. Umawiamy się na wizyty i jedziemy do ich domów. Tam dobieramy, łączymy zabiegi rehabilitacji oraz fizjoterapii w taki sposób, by mogli jak najszybciej powrócić do pełnej sprawności.

W czym pomagamy

Nasz specjalista po przyjeździe do domu Pacjenta jest w stanie wykonać wiele terapii i zabiegów z zakresu fizjoterapii. Ważna jest tu pierwsza diagnostyka oraz wywiad z Pacjentem. Podczas pierwszej wizyty w domu pacjenta rehabilitant ustala indywidualny plan rehabilitacji konkretnej osoby. Przeprowadzane jest tzw. badanie funkcjonalne oraz szeroki wywiad dotyczący jednostki chorobowej. Następnie określany jest rodzaj ćwiczeń i zabiegów oraz ich częstotliwość. Fizjoterapeuta jest w stanie wykonać następujące terapie i zabiegi takie jak:
- ćwiczenia indywidualne (leczenie ruchem)
- terapie manualną
- masaże lecznicze, klasyczne, sportowe, relaksacyjne.
Istnieje także możliwość zabiegów fizykalnych oraz terapię falą uderzeniową.

Jakość terapii domowych

Rehabilitacja w warunkach domowych nie odbiega jakością od tej wykonywanej w przychodniach. Każdy rehabilitant wyposażony jest w odpowiedni sprzęt, który pozwala na przeprowadzenie zabiegów, ćwiczeń czy masaży.

Zalety rehabilitacji domowej

Zalet rehabilitacji domowej jest bardzo wiele. Do najważniejszych należą:
- możliwość skorzystania z rehabilitacji przez osoby, które nie poruszają się samodzielnie,
- indywidualne podejście do pacjenta,
- czas przeznaczony na zabiegi jest czasem wyłącznie poświęconym jednemu pacjentowi,
- dom jako środowisko naturalne często motywuje do większej aktywności i zapału,
- brak czynnika wstydu, który niekiedy pojawia się w miejscach publicznych,
- brak kosztów dojazdu na rehabilitację lub kosztów noclegów,
- oszczędność czasu pacjenta,
- niekiedy możliwość dopasowania godzin zabiegów do sugestii pacjenta.
Rehabilitacja domowa ma również pozytywne oddziaływanie w przypadku małych dzieci. Często czują się one o wiele bezpieczniej w swoim domu, w otoczeniu bliskich im osób.

Kompleksowa diagnostyka

Prawidłowa diagnostyka jest kluczem do udanej terapii. W Fizjo Park wyróżnia się subiektywne badanie podmiotowe (wywiad), obiektywne badanie przedmiotowe (oglądanie, palpacja, testy diagnostyczne) i badania dodatkowe (badania obrazowe, laboratoryjne). Tylko taka droga zapewni Pacjentowi właściwe dobranie terapii.

Medyczny trening rehabilitacyjny

Kinezyterapia jest jedną z metod fizjoterapii. Polega ona na leczeniu ruchem, jest określana jako gimnastyka lecznicza lub ćwiczenia usprawniające. W kinezyterapii bardzo ważny jest ruch , który traktuje się jako środek leczniczy mający wpływ na cały organizm. Efekty ćwiczeń fizycznych o charakterze leczniczym obejmują m.in. zwiększenie wytrzymałości mięśni, poprawę ogólnej wydolności organizmu, poprawę ruchomości stawów, korekcję nieprawidłowych nawyków ruchowych.

Masaże lecznicze

Masaż leczniczy jak sama nazwa wskazuje ma na celu oddziaływanie lecznicze na tkanki pacjenta. Terapeuta wykorzystuje do tego celu odpowiednie techniki m.in: głaskanie, ugniatanie, rolowanie, naciskanie, masaż poprzeczny lub inne metody zaczernięte nawet z terapi manualnej, wszystko po to aby przyspieszyć przepływ kwi i związków odżywczych do obolałych, chorych okolic ciała i dzięki niemu uzyskać efekt leczniczy. Masaż leczniczy jest dobrym rozwiązaniem przy pojawiających się bólach kręgosłupa oraz mięśni i więzadeł, które go otaczają.

Terapia manualna

Terapia manualna to metoda fizjoterapii wykorzystująca cały wachlarz technik, chwytów i pozycji ułożeniowych pacjenta. W terapii manualnej stosuje się techniki diagnostyczne oraz terapeutyczne w celu wykrycia przyczyn oraz opracowania metod leczenia schorzeń kręgosłupa i układu ruchu. Wskazaniami do terapii manualnej są m. in.: bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa, rwa kulszowa, bóle mięśni czy bóle głowy.

Zabiegi fizykalne

TFizykoterapia to rodzaj rehabilitacji medycznej, typ fizjoterapii. Podczas fizykoterapii wykorzystuje się w celach leczniczych zjawiska fizyczne takie jak prąd elektryczny, światło, magnetyzm, ultradźwięki oraz niską temperaturę i oddziałuje za ich pomocą na zmienione chorobowe miejsca. Celem fizykoterapii jest usprawnienie mięśni po urazach, na przykład złamaniach oraz uśmierzenie bólu, a co za tym idzie poprawa komfortu życia w przewlekłych schorzeniach.

Pierwsze spotkanie terapeutyczne GRATIS

Kto zajmuje się rehabilitacją w domu Pacjenta?

Natalia Sosnowska

Absolwentka AWFiS w Gdańsku. Cechuje ją niezwykła cierpliwość i empatia. Uwielbia pracować z dziećmi i młodzieżą. Ma wieloletnie doświadczenie w diagnostyce wad postawy, a także mnóstwo pozytywnych rezultatów. Swoich najmłodszych pacjentów przekonuje, że prawidłowe nawyki i profilaktyka to niezbędny element życia i klucz do sukcesów.

Jakub Kasperski

Absolwent Fizjoterapii AWF w Poznaniu. Jest trenerem medycznym, certyfikowanym terapeutą wg. koncepcji modelu zniekształcenia powięzi. W swojej pracy zawodowej poza gabinetem, wykorzystuje trening oparty na systemach mięśniowo - powięziowych, ponieważ wierzy, że bardzo dobrze wzmacnia ciało oraz poprawę funkcjonalność człowieka. Wśród pacjentów promuje profilaktykę zdrowym ruchem. Uwielbia pracować z młodymi ludźmi, a zwłaszcza ze sportowcami. Ma doskonały kontakt z dziećmi i próbuje uświadamiać im ważność profilaktyki zdrowotnej.

Nie masz pewności co Ci dolega?

Umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną z Doktor Małgorzatą Kawą!

Zapisz się na newsletter Fizjo-Park i bądź na bieżąco

jesteśmy

otwarci

poniedziałek – piątek:

8.00 – 20.00


sobota:

9.00 – 15.00

zapraszamy

do kontaktu


adres email:

recepcja@fizjo-park.pl