Elektroterapia
Leczenie bólu i regeneracja organizmu!
Leczenie bólu i regeneracja organizmu!
Elektroterapia to inaczej leczenie prądem. Jest to zabieg, podczas którego stosuje się różnego typu lecznicze prądy – stałe lub zmienne, o różnej częstotliwości. Elektroterapia jest odmianą fizykoterapii i stosowana jest w leczeniu objawowym schorzeń między innymi układu ruchu.
Konsultacja u fizjoterapeuty (25 min) – 100 zł.
Cena zabiegu: 30 zł.
Kup karnet 10 wejść – 10% zniżki!
Prąd ma działanie przeciwbólowe i zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie, przyspiesza procesy regeneracji tkanek oraz sprawia, że obrzęki lepiej się wchłaniają. Wskazania do zastosowania elektroterapii to:
– stany przewlekłego lub ostrego bólu kręgosłupa
– różnego rodzaju dyskopatie
– nerwobóle
– choroba zwyrodnieniowa stawów
– choroby reumatyczne
– dystrofie mięśniowe
– stany po urazach narządów ruchu, na przykład po złamaniach, stłuczeniach i skręceniach
– zapalenie tkanek miękkich
– rwa kulszowa
– bóle głowy, w tym bóle migrenowe
– bóle w przebiegu osteoporozy
Wyróżnia się kilka rodzajów elektroterapii. Są to:
Jonoforeza – zabieg polegający na tym, że w chore miejsce aplikuje się prąd stały. Tego rodzaju elektroterapię stosuje się w leczeniu nerwobóli, neuralgii, chorób reumatycznych oraz w stanach zapalnych.
Galwanizacja – jest to podawanie prądu stałego o małej częstotliwości. Wpływa on na tkanki nerwowe oraz na mięśnie. Galwanizację stosuje się przy dyskopatii, nerwobólach, w stanach zapalnych nerwów, do leczenia przeciążeń i napięć mięśniowych oraz w przypadku choroby zwyrodnieniowej stawów.
Elektrostymulacja – jest to zabieg, który polega na podawaniu prądu impulsowego w celu wywołania skurczu mięśni. Elektrostymulację stosuje się w leczeniu niedowładów oraz porażeń i innych dolegliwości układu nerwowego.
Prądy TENS – są to prądy impulsowe o małej częstotliwości. Stymulują nerwy i stosowane są do leczenia bólów kręgosłupa, bólów stawowo-mięśniowych oraz reumatycznych. Prądy TENS są szczególnie zalecane osobom odczuwającym bóle pooperacyjne, a także pacjentom z owrzodzeniami skóry, dyskopatią, neuropatią oraz z bólami towarzyszącymi osteoporozie. Mają korzystne działanie w przypadku cellulitu oraz przyspieszają zrost złamanych kości.
Prądy diadynamiczne – obniżają napięcie mięśniowe, zwiększają przepływ krwi, przyspieszają wchłanianie się obrzęków i krwiaków. Stosuje się je przy bólach kręgosłupa, chorobach zwyrodnieniowych stawów, schorzeniach reumatycznych, przy dyskopatiach, nerwobólach, dystrofii mięśniowej, po urazach narządów ruchu, zwłaszcza z obrzękiem.
Prądy interferencyjne (prądy Nemea) – mają działanie przeciwbólowe, poprawiają krążenie, regenerują tkanki.
Prądy Kotza (tzw. rosyjska stymulacja) – jest to zabieg polegający na wywoływaniu skurczów głębiej położonych włókien mięśniowych. Stosuje się go w leczeniu skoliozy, przy osłabieniu mięśni, po urazach (na przykład złamaniach).
Prądy Traberta – jest to zabieg polegający na podawaniu jednokierunkowych, impulsowych prądów. Stosuje się go przy chorobie zwyrodnieniowej stawów, w przypadku bólów kręgosłupa i bólów mięśniowych, w leczeniu nerwobóli i zaburzeniach krążenia obwodowego, także przy niedokrwieniu kończyn, a także w stanach pourazowych narządów ruchu.
Przezskórna stymulacja nerwów – ma na celu działanie przeciwbólowe.
Elektroterapia to zabiegi przynoszące ulgę w dolegliwościach bólowych oraz stanach zapalnych. Pobudzają one też głębiej położone warstwy tkanek i mięśni, poprawiają ich ukrwienie, a co za tym idzie – ich odżywienie, prowadząc tym samym do ich szybszej regeneracji. Stymulowana prądem tkanka staje się lepiej ukrwiona, co przyspiesza wchłanianie się obrzęków i wysięków.
Magister Fizjoterapii. Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku. Aktualnie kształci się na Kursie Nauczycielskim Jogi Integralnej – certyfikowanym przez International Integral Yoga Institute (IIYI). Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie i uważa, że kluczowym jest ustalenie celu terapii. W swojej pracy w gabinecie najbardziej ceni sobie rozmowę z pacjentem i zebranie specjalistycznego wywiadu, który umożliwi skuteczne rozpoznanie przyczyny dolegliwości i tym samym wpływa na pozytywny efekt terapii.
U swoich pacjentów stosuje m.in. metodę Anatomy Trains, techniki rozluźniania mięściowo – powięziowego, masaż tkanek głębokich oraz terapię blizn. Specjalista masażu liftingującego twarzy – Kobido Up. Miłośniczka jogi, zdrowego stylu życia i naturalnych metod pracy z ciałem.
Absolwent Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku, specjalizuje się w rehabilitacji ortopedycznej pacjentów pooperacyjnych i pourazowych. Jego praca opiera się na precyzyjnej analizie funkcjonalnej ciała, ze szczególnym uwzględnieniem mięśniowo-powięziowej dynamiki. W codziennej praktyce wykorzystuje zróżnicowane metody, takie jak masaż tkanek głębokich, rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, terapia manualna, kinezjotaping oraz terapia INDIBA.
Nieustannie rozwija swoje umiejętności poprzez aktywne uczestnictwo w kursach i szkoleniach. Jego podejście do pacjenta obejmuje nie tylko techniki manualne, ale również skupia się na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń dostosowanych do indywidualnych potrzeb i preferencji pacjenta. Dąży do kompleksowej opieki, uwzględniając aspekty zdrowotne oraz preferowaną aktywność, aby zapewnić skuteczną rehabilitację.
Absolwentka AWFiS w Gdańsku z tytułem magistra fizjoterapii, to doświadczona specjalistka w obszarze rehabilitacji pacjentów ortopedycznych, schorzeń kręgosłupa i wad postawy. Przez wiele lat zdobywała praktyczne doświadczenie, angażując się w rehabilitację opartą na kinezyterapii, terapii manualnej, masażu i fizykoterapii. Jej umiejętności obejmują także diagnostykę funkcjonalną.
Jej zróżnicowane umiejętności oraz pasje, takie jak neurofizjologia bólu, joga Iyengara, dietetyka, historia sztuki i tradycyjna fotografia, sprawiają, że Anna Łągwa stanowi wartość dla każdego, kto poszukuje profesjonalnej opieki fizjoterapeutycznej.