Terapia falą uderzeniową
Nowoczesna, innowacyjna terapia w zwalczaniu bólu!
Nowoczesna, innowacyjna terapia w zwalczaniu bólu!
Fala uderzeniowa to nieinwazyjna metoda fizykoterapeutyczna, która wykorzystuje energię z fali akustycznej (skokowy wzrost ciśnienia, wysoka amplituda, brak okresowości) w leczeniu schorzeń.
Rezultatem terapii falą uderzeniową jest działanie przeciwbólowe, przyspieszenie procesów regeneracji tkanek, intensyfikacja syntezy kolagenu oraz proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych.
Fala uderzeniowa: 1 miejsce 65zł, 2 miejsca 110zł.
Fala uderzeniowa: Podczas terapii z fizjoterapeutą – 45 zł.
Karnet: 5 wejść: 305 zł.
Rehabilitacja falą uderzeniową staje się coraz popularniejsza, najczęściej stosuje się ten zabieg rehabilitacyjny w schorzeniach narządu ruchu. Zaletą jest stosunkowo krótka terapia, w porównaniu do innych form leczenia, które trwają czasem nawet kilka miesięcy. Rezultat najczęściej można zaobserwować już po pierwszym zabiegu.
Szczególnie zauważalne jest to przy zastosowaniu na ostrogi piętowe. Leczenie falą uderzeniową jest wskazane głównie w przypadku:
– zapalenia rozcięgna podeszwowego
– bólu pięty, także ostróg piętowych (fale uderzeniowe na ostrogi są bardzo często rekomendowanym zabiegiem, opinie specjalistów co do stosowania są bardzo przychylne)
– schorzenia określanego jako łokieć golfisty oraz łokieć tenisisty
– haluksów
– zapalenia stożka rotatorów
– przewlekłych zapaleniach struktur ścięgnistych
– terapii punktów spustowych
– utrudnionego zrostu kostnego
– zespołach bólowych i przeciążeniowych narządu ruchu
Źródła naukowe opisują niezliczone korzyści płynące z zastosowania fali uderzeniowej w fizjoterapii. Przede wszystkim jest to wspomniane wcześniej działanie analgetyczne (przeciwbólowe). Pojawia się także łagodzenie objawów stanu zapalnego. Usprawnione zostają procesy osteogenezy po złamaniach, zwiększa się wytrzymałość kości. Następuje także likwidacja niektórych zmian zwyrodnieniowo–wytwórczych, jak zwapnienia, fala uderzeniowa jest jedną z bardzo skutecznych procedur stosowanych na ostrogi piętowe. Poprzez przyspieszenie tempa metabolizmu, poprawę krążenia krwi, falę uderzeniową z powodzeniem stosuje się w celu wyeliminowania zmian skórnych, jak rozstępy i blizny. Zmniejszanie napięcia mięśni powoduje rezultat odprężenia i rozluźnienia. Doniesienia naukowe sugerują, że poprawa zakresu ruchomości oraz brak incydentów bólowych może utrzymywać się długoterminowo po terapii falami uderzeniowymi.
Bardzo ważne przy tej terapii jest to kto wykonuje dany zabieg oraz na jakim sprzęcie. W Fizjo Park stawiamy na najwyższe standardy, ponieważ wierzymy, że jest to doskonała metoda na zwalczaniu wielu problemów milionów Pacjentów.
Terapię falą uderzeniową, przeprowadzamy za pomocą najnowocześniejszego sprzętu BTL-6000 SWT, a zabieg wykonują wyspecjalizowani fizjoterapeuci mający odpowiednie certyfikaty i szkolenia. Bardzo ważna jest tu pierwsza diagnostyka, na podstawie której możemy zakwalifikować Pacjenta na zabieg.
Absolwentka AWFiS w Gdańsku z tytułem magistra fizjoterapii, to doświadczona specjalistka w obszarze rehabilitacji pacjentów ortopedycznych, schorzeń kręgosłupa i wad postawy. Przez wiele lat zdobywała praktyczne doświadczenie, angażując się w rehabilitację opartą na kinezyterapii, terapii manualnej, masażu i fizykoterapii. Jej umiejętności obejmują także diagnostykę funkcjonalną.
Jej zróżnicowane umiejętności oraz pasje, takie jak neurofizjologia bólu, joga Iyengara, dietetyka, historia sztuki i tradycyjna fotografia, sprawiają, że Anna Łągwa stanowi wartość dla każdego, kto poszukuje profesjonalnej opieki fizjoterapeutycznej.
Absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia w Gdańsku na kierunku Fizjoterapia. W swojej pracy zajmuje się głównie diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości bólowych, rehabilitacją pourazową, ortopedyczną. Podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta i cały czas kształci się, uczestnicząc w kursach.
Zwalczanie dolegliwości jest jej głównym celem. Z powodu zamiłowania do sportu wie doskonale, jak optymalnie budować jednostkę treningową w dolegliwościach dotyczącym narządu ruchu.